Lisanslı Sporculara Müjde!

6-16 Yaş Kız-Erkek Voleybol Spor Okulları

BASIN AÇIKLAMASI

      Ülkemizde spor ve eğitimin birlikte yürütülmesi, okul programında öğrenci değerlendirmelerin de yer alması, daha çok spor alanlarının olması, okul spor salonlarının halkın da kullanabilmesi için yasal düzenlemelerin yapılması gibi birçok konuda kulübümüz olarak yetkili kurum ve kuruluşlarla sürekli iletişim halindeydik. Bu çabalarımız karşılığında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sosyal Etkinlikler Modülü 10.04.2019 tarihi itibariyle e-okul kapsamında açılarak öğrencilerimizin dersler dışındaki spor, kültür, bilim ve müzik alanındaki faaliyetleri de not değerlendirmelerine etki edecektir.

      Öğrencilerimizin okul dışındaki bireysel ve takım halinde lisanslı olarak katıldıkları faaliyetler ve aldıkları dereceler takip edilerek yıl sonu değerlendirmesine katılacaktır. Böylece çocuklarımızın spor, müzik, bilim ve kültür alanında yaptığı her faaliyet kendilerine not olarak geri dönecektir.

      Bu konuda hem çocuklarımızın okul dışı faaliyetlerini düzenlemek ve daha sosyal bireyler yetiştirmek adına hem de yetenekleri olan çocuklarımızı spor kulüplerine katılıp farklı bir arkadaşlık ortamı oluşturmaları adına yararlı olacağını düşünerek çıktığımız bu yolda destekleri ve aldığı kararlarıyla bu uygulamayı hayata geçiren Milli Eğitim Bakanlığı’na teşekkür ederiz.

      Çocuklarımız artık okul hayatını sadece sınav olarak değil okul sonrasını da severek zaman geçirebilecekleri bir ortamı, kendi beceri ve istekleri doğrultusunda seçerek faaliyetler yapacaklar. Bu faaliyetlerde kendi not ortamlarına katkı sağlayacaktır.

      Bunun gibi yine ülkemizde bir sorun haline gelen devlet okullarına ait spor salonlarının ders saatleri dışında kulüplerimizin kullanımına açılması için tüm yetkili kurum ve kuruluşlarımızla görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu konuda da en yakın zamanda bir sonuç alacağımızı ümit etmekteyiz.

      Karşıyaka Ankara Spor Kulübü olarak tüm öğrencilerimizi başarılarımıza ortak olmak ve gelecek yıllarda bu başarımızı daha da yükseltmek için kulübümüze davet ediyoruz. Gelin lisanslı sporcu olarak hem sportif faaliyetlerimize katılın hem de bu faaliyetlerimiz okul değerlendirmesine katkı sağlasın.

Saygılarımla
Kamuoyunun Bilgisine